A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Комунальне некомерційне підприємство
«Лікарня планового лікування Волноваської міської територіальної громади »

історія розвитку лікарні з 1907р

 

      Меморіальна література скрупульозно «законспектувала» мало примітний факт: в 1907 році відставний міністр шляхів сполучення Російської імперії граф Сергій Юлійович Вітте, не доїжджаючи 20-ти верст до Маріуполя, відчув різке нездужання, пізніше кваліфіковане медиками як підвищення артеріального тиску.        

Позначився, як він сам напише роки по тому, напружений графік роботи на новій посаді голови кабінету міністрів. Подвоївши швидкість, урядовий експрес на всіх порах влетів в портове місто, де чолі уряду надали рятівну допомогу.
    І звичайно, проїдь граф сьогодні цим же маршрутом, його, напевно б, з поїзда в Волновасі, доставили до Волноваської районної лікарні №1, що розташовує відмінною лікувальною базою. А тоді, більше століття тому, тут розміщувався невеликий медпункт, з якого розпочався родовід нашого медичного закладу.
   Залізнична медицина Волноваського вузла бере свій початок ще з 1887 року, коли при новоствореної станції Велико - Анадоль відкрився перший медичний пункт.

З 1903 по 1914 роки медичне обслуговування залізничників і членів їх сімей здійснювалося одним фельдшером, який знаходився на станції Велико - Анадоль, а з 1914 року з'явився в штаті 1 лікар, 1925р. - 2 лікаря. 1933 г. - відкриті рентген. кабінети. 1934 р відкриті ФАПи на ст. Оленівка та Карань.

У 1940 р - на вузлі відкрита спеціальна амбулаторія в штаті якої вже 6 лікарів і дитяча консультація з 1 лікарем - педіатром, відкритий медпункт при вагонному депо, кімната матері і дитини на залізничному вокзалі, санітарна станція з одним санітарним лікарем.                        

Будівля стаціонару.
А з 1949 р спец. амбулаторія стала поліклінікою з шістьма лікарськими кабінетами, почала функціонувати лікарсько - експертна комісія, в штат введено - окуліст, стаціонар розширено до 50 ліжок.

Будівля першої поліклініки.
Першим головним лікарем лікарні був

Аболіхін Леонід Васильович.   з 1947-1953рр.

За його керівництва в штат введений лікар - фтизіатр і з 1947 р по 1966р. на цій посаді, він же і зав. поліклінікою, працював

Тищенко Іван Степанович.                                       

З 1952р. в штаті з'являється ЛОР лікар - Снітко К. П.

З 1954 р лікар- гінеколог -

Стойчева Марія Петрівна, яка здобула собі авторитет і славу у населення, в період її роботи гінекологічний кабінет був одним з кращих на дорозі. 

Надалі почали функціонувати: кабінет функціональної діагностики, біохімічна лабораторія, кабінет лікувальної фізкультури.
Сьогодні лікарня відзначає 50-річний ювілей, так як в 1968 р. відкрита нова об'єднана лікарня на 185 ліжок і поліклініка на 500 відвідувань.

 

Колектив в лікарні вдалося підібрати дружний, працездатний, що працює з великим ентузіазмом, що не забарилося позначитися на розширення обсягу обстеження та лікування хворих, що дозволило колективу лікарні досягти високих результатів в роботі, що і було гідно оцінено - колектив лікарні зайняв 3 місце у всесоюзному огляді залізничних лікарень і був нагороджений почесною грамотою Державної адміністрації залізничного транспорту і ВЦСПСЧ а також грошовою премією, в честь 60 річчя утворення СРСР і надалі багаторазово нагороджувався почесними грамотами Управління Донецькій залізниці і Дорпрофсожу, дирекції залізничних перевезень і райпрофсожа.
Гінекологічного кабінету поліклініки було присвоєно почесне звання «Кабінет високої культури обслуговування» на чолі з лікарем Стойчева Марією Петрівною і Перепелицею Зейнаб Якубовна.

Фельдшерсько-акушерському пункту на ст. Карань було присвоєно звання кращого на дорозі - школа передового досвіду зав. Сухова Анастасія Василівна.
  Здоров пункт локомотивного депо був визнаний кращим на мережі доріг країни - зав. Шевцова Лідія Сергіївна. У 1981 р на його базі проведено всесоюзний між мережевий семінар здоров пунктів, на ньому наш пункт тримав перше місце.

Створили цей дружний колектив перший головний лікар в новій лікарні Сапожков Веніамін Романович, начмед Копилова Серафима Данилівна, завідувач поліклінікою Хіхіч Олександр Іванович, головна медсестра Лейба Надія Петрівна.

 

Першими зав. відділеннями були: терапевтичним - Куніц В.В., який пропрацював в цій лікарні 20 років;                                  

хірургічним - Помазов Н.В .; шкірним - Гвозденко А.А.

Завідуюча дитячою консультацією - Клименко А.В.,                               

         пропрацювала на цій посаді 21 рік. Всі вони чимало зробили в справі розширення і поліпшення медичної допомоги населенню вузла, і не тільки залізничникам.

Після Сапожкова В.Р. естафету на 7 років прийняв Козацький Іван Дмитрович

    З 1973р який крім і інших хороших справ, як пам'ять про себе, залишив прибудову, з трьох поверхів з теплим переходом між корпусами, де зараз розташований адміністративний корпус, поліклініка, лабораторія.

У наступні роки головними лікарями був Цибань А. І. та після нього протягом 13 років Кривогуз Іван Юхимович, який вже за традицією побудував будинок флюорографічного кабінету.

 

У колективі виросли 2 кандидата медичних наук: хірург Біловол А.В., невропатолог Глізнуца А.А.                              

З 1996р. лікарню очолює Коваленко Володимир Якович - лікар - організатор охорони здоров'я вищої категорії, почесний залізничник

 

 Свою діяльність розпочав з капітального ремонту лікарні, згодом були відкриті: неврологічне відділення, відділення функціональної діагностики, стоматологічне відділення, відділення реанімації та інтенсивної терапії, денний стаціонар поліклініки, госпрозрахункове відділення медичних профілактичних оглядів.
В даний час в лікарні працює дружний колектив висококваліфікованих медичних працівників:
Адміністрація лікарні: заступники головного лікаря - Кучеров С.А., Кучерова А.Н., Панасенко І.М., головний бухгалтер - Мулкохайнен Л.С., головна медсестра - Шішман А.В .;
Завідувач хірургічним відділенням - Ільїнов Е.Н., старша медична сестра Проданова В.Д., завідуюча терапевтичним відділенням - Мітрохіна Л.І., старша медична сестра Веселкина Т.І., завідуюча неврологічним відділенням - Панасенко Т. В., старша медична сестра Томазенко П.В., завідувач відділенням анестезіології та реанімації Ирхин В.П., старша медична сестра Горбач Н.В., завідуюча клініко діагностичної лабораторії - Ірхина І.А., завідувач стоматологічним відділенням - Гришин П.І., завідуюча діагностичним відділенням Коваленко С.В., старша медична сестра Ніяка В.І., завідуюча аптекою Трофимова В.Н.
  За підсумками роботи за 2004р. в галузевих змаганнях серед лікувально профілактичних установ залізниць України Вузлова лікарня ст. Волноваха посіла перше місце і була нагороджена почесною грамотою та перехідним прапором.

 

Больница была в 2009 отмечена по итогам работы страховой компанией «Нафтагазстрах», которая подарила нашему ЛПУ автомобиль скорой медицинской помощи. 

  В 2013 году управление Донецкой железной дороги высоко оценивая показатели работы больницы, приобрело для больницы автомобиль скорой медицинской помощи, в 2015 году больница получила реанимационный автомобиль от народного депутата Д.В. Лубинця.

У 2016 році лікарня була прийнята в комунальну власність Волноваського району.
Колектив лікарні вдячний Волноваського районній раді, депутатам, Волноваської райдержадміністрації за турботу і увагу.
Протягом 2 останніх років лікарня має достатнє фінансування, проведені капітальні ремонти кількох підрозділів лікарні, закуплено сучасне дорого вартісне медичне обладнання, реалізується програма соціально-економічного розвитку лікарні, що дозволяє поліпшити якість наданої медичної допомоги жителям району.
        З хорошими показниками і з хорошим настроєм підійшла лікарня до сьогоднішнього дня. У КЛПЗ «Волноваська районна лікарня №1» працює згуртований дружний колектив, який чітко виконує поставлені перед ним завдання.
         Лікарня поповнюється молодими фахівцями, яким ветерани лікарні передають свій досвід і знання, знайомлять з хорошими традиціями колективу. Сподіваємося, що вони будуть продовжуватися і розвиватися далі.

 

 

 

gromada.online

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень