ПОЛІОМІЄЛІТ

ПОЛІОМІЄЛІТ - ХВОРОБА, ВИКЛИКАНА ВІРУСОМ

ПОЛІОМІЄЛІТ був широко поширений в Україні в 1950 роки. До впровадження вакцини від хвороби щорічно ставали паралізованими і вмирали тисячі людей.

Сьогодні ; хоча в Україні не було зареєстровано жодного випадку поліомієліту з 1993 року зумовленого «диким » вірусом , це захворювання все ще є поширеним в деяких країнах світу.

Достатньо лише одного випадку поліомієліту, привезеного з іншої країни , щоб викликати епідемію хвороби серед населення , яке не захищене щеплення. Якщо зусилля з ліквідації поліомієліту у світі призведуть до успіху, нам більше не знадобиться вакцина проти цієї хвороби. А поки ми повинні продовжувати проводити вакцинацію наших дітей проти поліомієліту.

В Україні через низькі рівні охоплення вакцинацією проти поліомієліту в останні роки стала можливою поява мутованого вірусу.

Діти отримують перші дві дози ІПВ;

- Одну дозу у віці 2 місяців;

- Одну дозу у віці 4 місяців

Дорослі ;

Більшість дорослих від 18 років та старше, не потребують вакцинації проти поліомієліту, оскільки їм було зроблено щеплення у дитячому віці.

Але існує три групи підвищеного ризику, в які входять деякі дорослі, і вони повинні подумати про вакцинацію проти поліомієліту;

- Люди, які подорожують по регіонах світу, де поліомієліт широко поширений

- Працівники лабораторій, які працюють з вірусом поліомієліту, та

- Медичні працівники, що лікують пацієнтів, у яких може бути поліомієліт

Для отримання детальнішої інформації зверніться до лікаря